Upravit stránku

Komu by se nelíbil výhled do zeleného? Ráno se s prvním šálkem kávy posadit na balkon s výhledem na řeku a stromy. A do nového dne se naladit pozitivní energií při procházce se psem v přilehlém parku. Že tohle musí člověk ve městě oželet? Nestyďte se chtít chleba namazaný po obou stranách.

Náš nový obytný komplex U Vinice nabízí jedinečné spojení života v městě a přírodě. Nechceme dělat věci napůl, a proto nabízíme bydlení přímo v centru statisícového města Pardubice. Zeleň pro nás neznamená jen několik smutných a neduživých stromků před domem. Bydlete na dosah ryzí přírody v těsné blízkosti přírodního parku Červeňák a revitalizovaného parku Vinice. To vše navíc lemují malebné zákruty řeky Chrudimky. V dochozí vzdálenosti jsou také Bubeníkovy sady a Matiční jezero obývané spoustou oblíbených živočichů.


Své si najdou děti i dospělí, možností je nespočet


Střípky z barvité historie lokalit

Přírodní park Červeňák sídlí v areálu bývalého vojenského prostoru na pravém břehu Chrudimky a dnes je cenný mimo jiné i výskytem řady chráněných a ohrožených živočichů a rostlin. Park nabízí lavičky k příjemnému posezení, stezky, louky a nespočet krásných výhledů. 

Park Vinice sloužil v historii také vojenským účelům. Nacházela se zde vojenská plovárna na Chrudimce.  Prostor za první republiky sloužil jako uzavřená vojenská plovárna navazující na areál železničního vojska. Z tohoto období je v parku zachován společenský objekt a zbytky technických zařízení, která jsou pozůstatkem fungování železničního vojska.

Uklidňující pohled do zeleně